Ważne: nasza strona wykorzystuje pliki Cookies
Korzystanie z tego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących Cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
Więcej informacji o Cookies.
Zapoznałem się z informacją (nie wyświetlaj więcej tego komunikatu)
Logo BIP

biuletyn
informacji publicznej

Urząd Miejski w Gliwicach

 

Kadencja 1998-2002 

wydruk do pliku pdf
 

Rada Miejska w Gliwicach - kadencja 1998-2002

W kadencji 1998-2002 funkcjonowały, na mocy uchwały nr II/36/98 z 19 listopada 1998 r. (z uwzględnieniem późniejszych zmian), następujące Komisje Rady Miejskiej:

 

  •     Komisja Rewizyjna
  1. Edward Sąsiadek
  2. Jerzy Golbik
  3. Piotr Kos
  4. Marian Gawol (wykreślony ze składu Komisji z dn. 10 lipca 2002 r. - uchwała nr XXXIX/933/2002)
  5. Stanisław Ogryzek
  6. Tadeusz Maciaszczyk

  •     Komisja Budżetu i Finansów
  1. Krzysztof Plusczok - wygaśnięcie mandatu radnego (uchwała nr XXIII/475/2000 z 16 listopada 2000 r.)
  2. Ewa Więckowska
  3. Ryszard Buczek
  4. Zbigniew Pańczyk (wykreślony ze składu Komisji uchwałą IV/69/99 z dnia 28 stycznia 1999 r.)
  5. Zygmunt Frankiewicz
  6. Andrzej Karasiński (wykreślony ze składu Komisji na mocy uchwały nr IV/68/99 z dnia 28 stycznia 1999 r.)
  7. Ryszard Wilk
  8. Janusz Moszyński
  9. Wojciech Kuszkowski
  10. Jan Zalczyk
  11. Marek Widuch - wygaśnięcie mandatu radnego (uchwała nr XXXII/733/2001 z 25 października 2001 r.; wykreślenie ze składu Komisji)
  12. Iwona Filar
  13. Ryszard Malec

  14. Piotr Wieczorek (powołany do składu Komisji w dn. 25 lutego 1999 r. - uchwała nr V/118/99)

  15. Jan Frycz (powołany do składu Komisji w dn. 25 lutego 1999 r. - uchwała nr V/118/99)

  16. Marek Kopała (powołany w skład Komisji w dn. 11 stycznia 2001 r. - uchwała nr XXV/565/2001)

  17. Michał Jaśniok (powołany w skład Komisji na mocy uchwały nr XXXII/735/2001 z 25 października 2001 r.)

  •     Komisja Gospodarki Przestrzennej i Inwestycji
  1. Paweł Marzec
  2. Tadeusz Olejnik
  3. Andrzej Toma]
  4. Jan Sochecki
  5. Janusz Moszyński
  6. Adam Malik
  7. Bartosz Kobyliński
  8. Waldemar Gilner
  9. Zdzisław Mikulski
  10. Tadeusz Klimek
  11. Dariusz Salitra
  12. Marek Pszonak

  13. Andrzej Karasiński - członek Komisji spoza Rady Miejskiej (na mocy uchwały nr V/118/99 z 25 lutego 1999 r.)

  14. Michał Kotnis - członek Komisji spoza Rady Miejskiej (na mocy uchwały nr V/118/99 z 25 lutego 1999 r.)

  15. Andrzej Nicpan - członek Komisji spoza Rady Miejskiej (na mocy uchwały nr V/118/99 z 25 lutego 1999 r.)

  •     Komisja Gospodarki Komunalnej
  1. Paweł Marzec
  2. Edward Sąsiadek
  3. Jan Wiśniewski
  4. Ryszard Trzebuniak
  5. Marian Gawol (wykreślony ze składu Komisji z dn. 10 lipca 2002 r. - uchwała nr XXXIX/933/2002)
  6. Adam Malik
  7. Piotr Kos
  8. Ryszard Wilk
  9. Waldemar Gilner
  10. Stanisław Ogryzek
  11. Janusz Marcinów
  12. Marek Widuch - wygaśnięcie mandatu radnego (uchwała nr XXXII/733/2001 z 25 października 2001 r.; wykreślenie ze składu Komisji)
  13. Krystyna Sowa

  14. Kazimierz Majda (powołany w skład Komisji w dn. 29 listopada 2001 r. - uchwała nr XXXIII/771/2001)

  15. Barbara Strocen - członek Komisji spoza Rady Miejskiej (na mocy uchwały nr V/118/99 z 25 lutego 1999 r.)

  16. Joachim Kieslich - członek Komisji spoza Rady Miejskiej (na mocy uchwały nr V/118/99 z 25 lutego 1999 r.)

  •     Komisja Zdrowia
  1. Tadeusz Urban
  2. Ewa Więckowska
  3. Zdzisław Goliszewski
  4. Andrzej Jarczewski
  5. Joachim Gawliczek
  6. Joachim Fulczyk
  7. Andrzej Karasiński (wykreślony ze składu Komisji na mocy uchwały nr IV/68/99 z dnia 28 stycznia 1999 r.)
  8. Tadeusz Bielesz
  9. Wojciech Kuszkowski
  10. Zdzisław Mikulski
  11. Dariusz Salitra

  12. Jan Frycz (powołany do składu Komisji w dn. 25 lutego 1999 r. - uchwała nr V/118/99)

  13. Henryk Małysz - członek Komisji spoza Rady Miejskiej na mocy uchwały nr V/118/99 z 25 lutego 1999 r.

  14. Krzysztof Kurz - członek Komisji spoza Rady Miejskiej na mocy uchwały nr V/118/99 z 25 lutego 1999 r.

  15. Wojciech Wydrychiewicz - członek Komisji spoza Rady Miejskiej na mocy uchwały nr V/118/99 z 25 lutego 1999 r.

  •     Komisja Kultury i Promocji Miasta
  1. Ryszard Buczek
  2. Jan Knisz
  3. Jan Sochecki
  4. Marek Jarzębowski
  5. Tadeusz Grabowiecki
  6. Joachim Fulczyk
  7. Andrzej Pańczyszyn
  8. Mariusz Staszewski
  9. Michał Jaśniok
  10. Zbigniew Grzyb
  11. Mirosław Barczewski
  12. Marek Pszonak

  13. Joanna Wójcik - członek Komisji spoza Rady Miejskiej (na mocy uchwały nr V/118/99)

  14. Sławomir Nowak - członek Komisji spoza Rady Miejskiej (na mocy uchwały nr V/118/99)

  •     Komisja Oświaty, Sportu i Rekreacji
  1. Andrzej Jarczewski (wykreślony ze składu Komisji na mocy uchwały nr V/118/99 z dn. 25 lutego 1999 r.)
  2. Tadeusz Urban
  3. Andrzej Tomal
  4. Zbigniew Pańczyk (wykreślony ze składu Komisji uchwałą IV/69/99 z dnia 28 stycznia 1999 r.)
  5. Tadeusz Grabowiecki
  6. Andrzej Pańczyszyn
  7. Andrzej Buzek
  8. Bartosz Kobyliński
  9. Iwona Filar
  10. Jan Zalczyk
  11. Stanisław Orzech
  12. Janusz Marcinów
  13. Krystyna Sowa

  14. Piotr Wieczorek (powołany w skład Komisji w dn. 25 lutego 1999 r. - uchwała nr V/118/99)

  15. Marek Kopała (powołany w skład Komisji w dn. 11 stycznia 2001 r. - uchwała nr XXV/565/2001)

  16. Henryk Barczyk - członek Komisji spoza Rady Miejskiej na mocy uchwały nr V/118/99 z 25 lutego 1999 r.

  17. Piotr Duda - członek Komisji spoza Rady Miejskiej na mocy uchwały nr V/118/99 z 25 lutego 1999 r.

  •     Komisja Bezpieczeństwa, Praworządności i Ochrony Środowiska
  1. Jan Wiśniewski
  2. Jan Knisz
  3. Krzysztof Plusczok  - wygaśnięcie mandatu radnego (uchwała nr XXIII/475/2000 z 16 listopada 2000 r.)
  4. Tadeusz Olejnik
  5. Marek Jarzębowski
  6. Andrzej Buzek
  7. Tadeusz Maciaszczyk
  8. Zbigniew Grzyb
  9. Tadeusz Bielesz
  10. Mirosław Barczewski

  11. Agnieszka Krochmal - członek Komisji spoza Rady Miejskiej na mocy uchwały nr V/118/99 z 25 lutego 1999 r.

  12. Damian Kochoń - członek Komisji spoza Rady Miejskiej na mocy uchwały nr V/118/99 z 25 lutego 1999 r.

  13. Barbara Malinowska - - członek Komisji spoza Rady Miejskiej na mocy uchwały nr V/118/99 z 25 lutego 1999 r.

  •     Komisja d/s Rodziny i Pomocy Społecznej
  1. Jerzy Golbik
  2. Ryszard Trzebuniak
  3. Zdzisław Goliszewski
  4. Joachim Gawliczek
  5. Tadeusz Klimek
  6. Stanisław Orzech
  7. Mariusz Staszewski
  8. Michał Jaśniok (wykreślony ze składu Komisji na mocy uchwały nr XXXII/735/2001 z 25 października 2001 r.)
  9. Ryszard Malec

  10. Andrzej Jarczewski (wszedł w skład Komisji na mocy uchwały nr V/118/99 z 25 lutego 1999 r.)

  11. Adam Michczyński - członek Komisji spoza Rady Miejskiej na mocy uchwały nr V/118/99 z 25 lutego 1999 r.

  12. Kazimierz Majda (powołany w skład Komisji w dn. 29 listopada 2001 r. - uchwała nr XXXIII/771/2001)

(***)

 

Skład personalny Rady Miejskiej w Gliwicach - kadencja 1998-2002

 

  1. Mirosław Barczewski (SLD)
  2. Tadeusz Bielesz (SLD)
  3. Ryszard Buczek (AWS)
  4. Andrzej Buzek (UW)
  5. Iwona Filar (SLD)
  6. Zygmunt Frankiewicz (UW)
  7. Jan Frycz (UW) – objęcie mandatu radnego z dniem 25 lutego 1999 r. (uchwała nr V/93/99 z 25 lutego 1999 r.)
  8. Joachim Fulczyk (UW)
  9. Joachim Gawliczek (UW)
  10. Marian Gawol (UW) – wygaśnięcie mandatu radnego (uchwała nr XXIX/932/2002 z 10 lipca 2002 r.)
  11. Waldemar Gilner (SLD)
  12. Jerzy Golbik (AWS)
  13. Zdzisław Goliszewski (AWS)
  14. Tadeusz Grabowiecki (UW)
  15. Zbigniew Grzyb (SLD)
  16. Andrzej Jarczewski (AWS)
  17. Marek Jarzębowski (UW)
  18. Michał Jaśniok (SLD)
  19. Andrzej Karasiński (UW) – wygaśnięcie mandatu radnego (uchwała nr IV/66/99 z 28 stycznia 1999 r.)
  20. Tadeusz Klimek (SLD)
  21. Jan Knisz (AWS)
  22. Bartosz Kobyliński (UW)
  23. Marek Kopała (AWS) – objęcie mandatu radnego z dniem 14 grudnia 2000 r. (uchwała nr XXIV/528/2000 z 14 grudnia 2000 r.)
  24. Piotr Kos (UW)
  25. Wojciech Kuszkowski (SLD)
  26. Tadeusz Maciaszczyk (SLD)
  27. Kazimierz Majda (SLD) – objęcie mandatu radnego z dniem 29 listopada 2001 r. (uchwała nr XXXIII/740/2001 z 29 listopada 2001 r.)
  28. Ryszard Malec (GFS)
  29. Adam Malik (UW)
  30. Janusz Marcinów (SLD)
  31. Paweł Marzec (AWS)
  32. Zdzisław Mikulski (SLD)
  33. Janusz Moszyński (UW)
  34. Stanisław Ogryzek (SLD)
  35. Tadeusz Olejnik (AWS)
  36. Stanisław Orzech (SLD)
  37. Zbigniew Pańczyk (AWS) – wygaśnięcie mandatu radnego (uchwała nr IV/67/99 z 28 stycznia 1999 r.)
  38. Andrzej Pańczyszyn (UW)
  39. Krzysztof Plusczok (AWS) – wygaśnięcie mandatu radnego (uchwała nr XXIII/475/2000 z 16 listopada 2000 r.)
  40. Marek Pszonak (GFS)
  41. Dariusz Salitra (SLD)
  42. Edward Sąsiadek (AWS)
  43. Jan Sochecki (AWS)
  44. Krystyna Sowa (GFS)
  45. Mariusz Staszewski (SLD)
  46. Andrzej Tomal (AWS)
  47. Ryszard Trzebuniak (AWS)
  48. Tadeusz Urban (AWS)
  49. Marek Widuch (SLD) – wygaśnięcie mandatu radnego (uchwała nr XXXII/733/2001 z 25 października 2001 r.)
  50. Piotr Wieczorek (AWS) – objęcie mandatu radnego z dniem 25 lutego 1999 r. (uchwała nr V/93/99 z 25 lutego 1999 r.)
  51. Ewa Więckowska (AWS)
  52. Ryszard Wilk (UW)
  53. Jan Wiśniewski (AWS)
  54. Jan Zalczyk (SLD)


UW – Unia Wolności
AWS – Akcja Wyborcza Solidarność
GFS – Gliwickie Forum Samorządowe
SLD – Sojusz Lewicy Demokratycznej

 

 

 

 

 



 liczba odsłon strony: 1 795 
Logo Samorządu Gliwice

Urząd Miejski w Gliwicach, 44-100 Gliwice ul. Zwycięstwa 21

Biuro Obsługi Interesantów tel. 32 231 30 41, faks 32 231 27 25

boi@um.gliwice.pl

Identyfikator Podziału Terytorialnego TERYT - 24 66 01 1

Logo systemu SEKAP 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Urzędu Miejskiego w Gliwicach

www.sekap.pl

Logo systemu EPUAP