Ważne: nasza strona wykorzystuje pliki Cookies
Korzystanie z tego serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących Cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
Więcej informacji o Cookies.
Zapoznałem się z informacją (nie wyświetlaj więcej tego komunikatu)
Logo BIP

biuletyn
informacji publicznej

Urząd Miejski w Gliwicach

 

Kadencja 1990-1994 

wydruk do pliku pdf
 

Rada Miejska w Gliwicach - kadencja 1990-1994 (skład osobowy na dole strony)

  • Komisje Rady Miejskiej - podstawy prawne działania stanowią uchwały: nr VII/32/90 z 25 lipca 1990 r. w sprawie powołania stałych Komisji Rady Miejskiej na okres bieżącej kadencji oraz uchwała nr IX/39/90 z dnia 19 września 1990 r. w sprawie określenia przedmiotu działania oraz powołania składów osobowych stałych Komisji Rady Miejskiej w Gliwicach. Uchwała nr XXII/276/91 z 20 listopada 1991 r. (ze zmianą: XXIII/285/91 z 11 grudnia 1991 r.) uchyliła dwie ww. uchwały. Zgodnie z tą uchwałą rozwiązano wszystkie dotychczas istniejące stałe komisje Rady i powołano następujące:
  • Komisja Budżetu i Finansów
  1. Zbigniew Pańczyk
  2. Ewa Zabuga
  3. Jan Kaźmierczak (wykreślony ze składu Komisji uchwałą nr LIII/523/93 z 24 czerwca 1993 r.)
  4. Witold Zalewski
  5. Marian Maciejczyk
  6. Andrzej Gałażewski (wykreślony ze składu Komisji uchwałą nr XL/408/92 z dnia 12 listopada 1992 r.; przywrócony do składu Komisji uchwałą nr XL/416/92 z 18 listopada 1992 r.)
  7. Stanisław Waluś (wykreślony ze składu Komisji uchwałą nr LIII/523/93 z 24 czerwca 1993 r.)
  8. Grażyna Magiera
  9. Janusz Witkowicki
  10. Piotr Sarre'
  11. Małgorzata Makulska
  12. Zygmunt Frankiewicz
  13. Aleksander Chłopek
  14. Baryń-Pieczyrak Gabriela (wykreślona ze składu Komisji uchwałą nr XL/408/92 z dnia 12 listopada 1992 r.)
  15. Malik Adam
  16. Antoni Oktawiec (powołany do Komisji uchwałą nr XL/417/92 z 18 listopada 1992 r.)
  17. Andrzej Żywiec (powołany w skład Komisji uchwałą nr XLVII/480/93 z 18 marca 1993 r.)

  18. Ewa Kubica (powołana do Komisji uchwałą nr XLVIII/492/93 z 29 kwietnia 1993 r.)

  19. Wacław Mauberg (powołany w skład Komisji uchwałą nr XLIX/506/93 z 5 maja 1993 r.)

  • Komisja Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska
  1. Adam Turkiewicz
  2. Marian Gawol
  3. Marek Gachowski
  4. Janusz Moszyński
  5. Andrzej Gałażewski (wykreślony ze składu Komisji uchwałą nr XL/408/92 z dnia 12 listopada 1992 r.; przywrócony do składu uchwałą nr XL/416/92 z 18 listopada 1992 r.)

  6. Dorota Olszewska (wykreślona ze składu - zmiana na mocy uchwały XXIII/285/91 z 11 grudnia 1991 r.)
  7. Lucjan Marek
  8. Andrzej Tomal
  9. Zygmunt Frankiewicz
  10. Tadeusz Grabowiecki
  11. Antoni Oktawiec (powołany do Komisji uchwałą nr XL/417/92 z 18 listopada 1992 r.)
  12. Wincenty Zydroń (powołany do Komisji uchwałą nr XL/416/92 z 18 listopada 1992 r.)
  13. Andrzej Głuszczyszyn (powołany w skład Komisji uchwałą XLV/471/93 z 4 marca 1993 r.)

członkowie spoza Rady - Henryk Małysz, Andrzej Karasiński, Joanna Rzeszowska-Wolny (powołana uchwałą nr XLIV/454/93 z 11 lutego 1993 r.)

  • Komisja Gospodarki Komunalnej i Rynku
  1. Marian Gawol
  2. Wiesław Harlender
  3. Jan Wiśniewski
  4. Tadeusz Szpin
  5. Andrzej Gillner
  6. Małgorzata Makulska (wykreślona ze składu Komisji uchwałą nr LIX/579/93 z 30 września 1993 r.)
  7. Zygmunt Partyka
  8. Zygmunt Frankiewicz (wykreślony ze składu - zmiana na mocy uchwały nr XXIII/285/91)
  9. Marian Maciejczyk
  10. Andrzej Tomal
  11. Grażyna Magiera (wykreślona ze składu - zmiana na mocy uchwały nr XXIII/285/91)
  12. Adam Malik
  13. Joachim Kieslich (powołany w skład Komisji uchwałą nr XL/414/92 z dn. 12 listopada 1992 r.; wykreślony ze składu uchwałą XLV/472/93 z 4 marca 1993 r.; powołany do Komisji uchwałą LIII/523/93 z 24 czerwca 1993 r.)
  14. Ewa Kubica (powołana do Komisji uchwałą nr XLVIII/492/93 z 29 kwietnia 1993 r.)
  15. Stanisław Waluś (powołany do Komisji uchwałą LIII/523/93 z 24 czerwca 1993 r.; wykreślony ze składu Komisji uchwałą nr LIX/579/93 z 30 września 1993 r.)

członkowie spoza Rady - Bernard Okoń, Wiktor Sudoł, Maciej Marzec

  • Komisja Zdrowia i Opieki Społecznej
  1. Andrzej Żywiec
  2. Janusz Szymanowski (wykreślony ze składu Komisji uchwałą nr XL/408/92 z 12 listopada 1992 r., przywrócony do składu uchwałą nr XL/416/92 z 18 listopada 1992 r.)
  3. Grażyna Koziarz-Masłyk
  4. Ludwika Gadomska
  5. Wacław Dąbrowski
  6. Adam Gorszanów
  7. Piotr Popiel
  8. Bogusław Choina
  9. Joachim Fulczyk
  10. Krzysztof Rytwiński
  11. Wacław Harlender (powołany do Komisji uchwałą nr XL/413/92 z dn. 12 listopada 1992 r.)
  12. Marek Panek (powołany do Komisji uchwałą nr XL/416/92 z dn. 18 listopada 1992 r.)
  13. Władysław Panicz (powołany do Komisji uchwałą nr XL/416/92 z dn. 18 listopada 1992 r.)
  14. Józefa Simków (powołana do Komisji uchwałą nr XL/416/92 z dn. 18 listopada 1992 r.)
  15. Adam Wędrychowicz (powołany do Komisji uchwałą nr XL/416/92 z dn. 18 listopada 1992 r.)
  16. Ewa Bojarska (powołana do Komisji uchwałą nr LX/591/93 z 19 października 1993 r.)
  17. Henryk Barczyk (powołany do Komisji uchwałą nr LX/591/93 z 19 października 1993 r.)

członkowie spoza Rady - Władysław Kostrzewski, Jerzy Otto, Andrzej May-Majewski, Brygida Niemiec, Jadwiga Kurpisz

  • Komisja Kultury, Oświaty, Sportu i Rekreacji
  1. Adam Turkiewicz
  2. Henryk Barczyk
  3. Aleksander Chłopek
  4. Ewa Zabuga
  5. Zygmunt Partyka
  6. Dorota Olszewska
  7. Adam Gorszanów
  8. Piotr Popiel
  9. Andrzej Głuszczyszyn
  10. Roman Kacperski
  11. Tadeusz Grabowiecki (powołany uchwałą XXIII/285/91 z 11 grudnia 1991 r.)
  12. Jan Ballarin (powołany uchwałą XXIII/285/91 z 11 grudnia 1991 r.)
  13. Witold Zajączkowski (powołany uchwałą XXIII/285/91 z 11 grudnia 1991 r.)
  14. Artur Waluś (powołany uchwałą nr XLIII/452/92 z 29 grudnia 1992 r.)

członkowie spoza Rady - Krzysztof Czapla, Edward Mazur, Andrzej Pańczyszyn, Tomasz Semerga (na mocy uchwały nr XXIII/285/91)

  • Komisja Praworządności i Porządku Publicznego
  1. Wacław Dąbrowski
  2. Ewa Bojarska
  3. Joachim Kieslich
  4. Lucjan Marek
  5. Stanisław Waluś
  6. Małgorzata Jamrożek
  7. Gabriela Baryń-Pieczyrak (wykreślona ze składu Komisji uchwałą nr XL/408/92 z dnia 12 listopada 1992 r., przywrócona do składu uchwałą nr XL/416/92 z 18 listopada 1992 r.)
  8. Janusz Moszynski
  9. Krzysztof Rytwiński
  10. Kubica Ewa (powołana w skład Komisji uchwałą nr XL/415/92 z 12 listopada 1992 r.; wykreślona ze składu Komisji uchwałą nr XLVIII/492/93 z 29 kwietnia 1993 r.)
  11. Artur Waluś (powołany do Komisji uchwałą nr XLIV/453/93 z 11 lutego 1993 r.)
  12. Członkowie spoza Rady: Zbigniew Grzyb, Andrzej Wołoszym, Krzysztof Ryguła (odwołany uchwałą nr XL/415/92 z dn. 12 listopada 1992 r.), Krzysztof Malinowiski, Cieliński Marek (powołany uchwałą nr XXVII/315/92 z 25 marca 1992 r.), Szołomicki Zbigniew (powołany uchwałą nr XXVII/315/92 z 25 marca 1992 r.)

Komisja Rewizyjna powołana została na mocy osobnych uchwał (informacje poniżej)

(***)

Skład Komisji wynikający z uchwały nr IX/39/90 z 19 września 1990 r.

  • Komisja ds. Rozwoju Miasta

  1. Pańczyk Zbigniew

  2. Frankiewicz Zygmunt

  3. Kubica Ewa
  4. Kaźmierczak Jan
  5. Turkiewicz Adam
  6. Gawol Marian
  7. Witkowicki Janusz
  8. Malik Adam
  9. Grabowiecki Tadeusz
  10. Bojarska Ewa (wykreślona ze składu Komisji uchwałą nr XVIII/213/91 z 28 czerwca 1991 r.)
  11. Magiera Grażyna
  12. Choina Bogusław
  13. Gachowski Marek (powołany do Komisji uchwałą nr IX/56/90 z 3 października 1990 r.)

  14. Marzec Paweł (powołany do Komisji, jako członek spoza Rady, uchwałą nr XVIII/181/91 z 20 czerwca 1991 r.)
  15. Małysz Henryk (powołany do Komisji, jako członek spoza Rady, uchwałą nr XIX/241/91 z 2 października 1991 r.)
  • Komisja ds Mienia Komunalnego
  1. Gorszanów Adam (wykreślony ze składu Komisji uchwałą nr XVI/156/91 z 3 kwietnia 1991 r.)
  2. Harlender Wiesław
  3. Malik Adam
  4. Wiśniewski Jan
  5. Witkowicki Janusz
  6. Zabuga Ewa
  7. Zadorożny Ryszard
  8. Sobczyk Władysław Jerzy
  9. Gillner Andrzej
  10. Okoń Bernard (powołany do Komisji jako członek spoza Rady uchwałą nr XVII/164/91 z dn. 24 kwietnia 1991 r.)
  • Komisja ds. Rynku
  1. Gillner Andrzej (wykreślony ze składu Komisji uchwałą nr XIX/240/91 z 2 października 1991 r.)
  2. Magiera Grażyna
  3. Sarré Piotr
  4. Sobczyk Władysław Jerzy
  5. Szpin Tadeusz
  6. Tomal Andrzej
  7. Zadorożny Ryszard
  8. Partyka Zygmunt
  9. Głuszczyszyn Andrzej
  10. Sudoł Wiktor - członek spoza Rady
  • Komisja ds. Ochrony Środowiska
  1. Baryń-Pieczyrak Gabriela
  2. Gawol Marian
  3. Kaźmierczak Jan
  4. Marek Lucjan
  5. Olszewska Dorota
  6. Rytwiński Krzysztof
  7. Sarre' Piotr (wykreślony ze składu Komisji uchwałą nr XVI/156/91 z 3 kwietnia 1991 r.)
  8. Turkiewicz Adam
  9. Żywiec Andrzej
  10. Karasiński Andrzej - członek spoza Rady, powołany uchwałą nr X/62/90 z 17 października 1990 r.
  11. Poborski Piotr - członek spoza Rady, powołany uchwałą nr X/62/90 z 17 października 1990 r.
  • Komisja ds. Kultury, Oświaty i Rekreacji
  1. Ballarin Jan
  2. Barczyk Henryk
  3. Gadomska Ludwika
  4. Gorszanów Adam
  5. Kacperski Roman
  6. Olszewska Dorota
  7. Popiel Piotr
  8. Zabuga Ewa
  9. Grabowiecki Tadeusz
  10. Zajączkowski Witold
  11. Głuszczyszyn Andrzej
  12. Chłopek Aleksander
  13. Pańczyszyn Andrzej -członek spoza Rady
  14. Łysogórski Krzysztof (członek spoza Rady, powołany do Komisji uchwałą nr XII/87/90 z 21 listopada 1990 r.)

  15. Grochowski Tomasz (członek spoza Rady, powołany do Komisji uchwałą nr XII/87/90 z 21 listopada 1990 r.)
  16. Langer Jan (członek spoza Rady, powołany do Komisji uchwałą nr XII/87/90 z 21 listopada 1990 r.)
  17. Strzelczyk Ewa (członek spoza Rady, powołany do Komisji uchwałą nr XII/87/90 z 21 listopada 1990 r.)
  18. Semerga Tomasz (członek spoza Rady, powołany do Komisji uchwałą nr XII/87/90 z 21 listopada 1990 r.)
  19. Mazur Edward (członek spoza Rady, powołany do Komisji uchwałą nr XII/87/90 z 21 listopada 1990 r.)
  • Komisja ds. Zdrowia i Opieki Społecznej
  1. Choina Bogusław
  2. Fulczyk Joachim
  3. Gadomska Ludwika
  4. Popiel Piotr
  5. Szymanowski Janusz
  6. Żywiec Andrzej
  7. Dąbrowski Wacław
  8. Rytwiński Krzysztof (wykreślony ze składu Komisji uchwałą nr XVI/156/91 z 3 kwietnia 1991 r.)
  9. jako członkowie spoza Rady - Kostrzewski Władysław, Otto Jerzy, May-Majewski Andrzej
  10. Brygida Niemiec (powołana jako członek spoza Rady uchwałą XVII/164/91 z dn. 24 kwietnia 1991 r.)
  11. Jadwiga Kurpisz (powołana jako członek spoza Rady uchwałą XVII/164/91 z dn. 24 kwietnia 1991 r.)
  • Komisja ds. Praworządności i Porządku Publicznego
  1. Baryń-Pieczyrak Gabriela
  2. Bojarska Ewa
  3. Choina Bogusław (wykreślony ze składu Komisji uchwałą nr XVIII/213/91 z 28 czerwca 1991 r.)
  4. Jamrożek Małgorzata
  5. Kieslich Joachim
  6. Marek Lucjan
  7. Tomal Andrzej
  8. Waluś Stanisław
  9. Żywiec Andrzej
  10. Partyka Zygmunt

jako członkowie spoza Rady: Wołoszyn Andrzej, Oszczypała Jan, Grzyb Zbigniew, Malinowski Krzysztof, Ryguła Krzysztof (odwołany uchwałą nr XL/415/92 z dn. 12 listopada 1992 r.)

(***)

  • Komisja Rewizyjna powołana uchwałą nr XV/132/91 z 27 lutego 1991 r.
  1. Stanisław Waluś - Przewodniczący
  2. Ewa Bojarska
  3. Bogusław Choina
  4. Małgorzata Jamrożek
  5. Piotr Sarre'
  • Na mocy uchwały Rady Miejskiej nr XXII/275/91 z dn. 20 listopada 1991 r. skład Komisji Rewizyjnej został zmieniony na następujący:
  1. Andrzej Głuszczyszyn (wykreślony ze składu Komisji uchwałą nr XLIV/469/93 z 18 lutego 1993 r.)
  2. Władysław Sobczyk (wykreślony ze składu uchwałą nr XLIV/464/93 z 11 lutego 1993 r.; powołany do Komisji uchwałą nr XLIV/470/93 z 18 lutego 1993 r.; wykreślony ze składu Komisji uchwałą nr LXI/604/93 z 18 listopada 1993 r.)
  3. Andrzej Żywiec (wykreślony ze składu uchwałą nr XLIV/464/93 z 11 lutego 1993 r.)
  4. Janusz Witkowicki (wykreślony ze składu uchwałą nr XLIV/464/93 z 11 lutego 1993 r.)
  5. Tadeusz Szpin (wykreślony ze składu uchwałą nr XLIV/464/93 z 11 lutego 1993 r.; powołany do Komisji uchwałą nr XLIV/470/93 z 18 lutego 1993 r.)
  6. Henryk Barczyk (powołany do Komisji uchwałą nr XLIV/470/93 z 18 lutego 1993 r.)
  7. Marian Gawol (powołany do Komisji uchwałą nr XLIV/470/93 z 18 lutego 1993 r.; wykreślony ze składu Komisji uchwałą nr LIII/523/93 z 24 czerwca 1993 r.)
  8. Piotr Popiel (powołany do Komisji uchwałą nr XLIV/470/93 z 18 lutego 1993 r.)
  9. Ryszard Zadorożny (powołany do Komisji uchwałą nr XLIV/470/93 z 18 lutego 1993 r.)
  10. Małgorzata Jamrożek (powołana do składu Komisji uchwałą nr LXIV/661/93 z 29 grudnia 1993 r.)
  11. Ewa Kubica (powołana do składu Komisji uchwałą nr LXII/622/93 z 9 grudnia 1993 r.)
  12. Antoni Oktawiec (powołany do Komisji uchwałą nr LXI/605/93 z 18 listopada 1993 r.)

(***)

Skład personalny Rady Miejskiej w Gliwicach - kadencja 1990-1994
 

  1. Jan Ballarin
  2. Henryk Barczyk
  3. Gabriela Baryń-Pieczyrak – wygaśnięcie mandatu radnego z dniem 24 października 1992 r. (uchwała nr XL/407/92 z 12 listopada 1992 r.)
  4. Ewa Bojarska
  5. Aleksander Chłopek
  6. Bogusław Choina
  7. Wacław Dąbrowski
  8. Zygmunt Frankiewicz
  9. Joachim Fulczyk
  10. Marek Gachowski
  11. Ludwika Gadomska
  12. Andrzej Gałażewski – wygaśnięcie mandatu radnego z dniem 29 października 1992 r. (uchwała nr XL/407/92 z 12 listopada 1992 r.)
  13. Marian Gawol
  14. Andrzej Gillner
  15. Andrzej Głuszczyszyn
  16. Adam Gorszanów
  17. Tadeusz Grabowiecki
  18. Wiesław Harlender
  19. Małgorzata Jamrożek
  20. Roman Kacperski
  21. Jan Kaźmierczak
  22. Joachim Kieslich
  23. Grażyna Koziarz-Masłyk
  24. Ewa Kubica
  25. Marian Maciejczyk
  26. Grażyna Magiera
  27. Małgorzata Makulska
  28. Adam Malik
  29. Lucjan Marek
  30. Wacław Mauberg
  31. Janusz Moszyński
  32. Antoni Oktawiec – objęcie mandatu radnego z dniem 12 listopada 1992 r. (uchwała nr XL/407/92 z 12 listopada 1992 r.)
  33. Dorota Olszewska
  34. Zbigniew Pańczyk
  35. Zygmunt Partyka
  36. Piotr Popiel
  37. Krzysztof Rytwiński
  38. Piotr Sarré
  39. Władysław Sobczyk
  40. Tadeusz Szpin
  41. Janusz Szymanowski – wygaśnięcie mandatu radnego z dniem 12 października 1992 r. (uchwała nr XL/407/92 z 12 listopada 1992 r.)
  42. Andrzej Tomal
  43. Adam Turkiewicz
  44. Artur Waluś - objęcie mandatu radnego z dniem 12 listopada 1992 r. (uchwała nr XL/407/92 z 12 listopada 1992 r.)
  45. Stanisław Waluś
  46. Jan Wiśniewski
  47. Janusz Witkowicki
  48. Ewa Zabuga
  49. Ryszard Zadorożny
  50. Witold Zajączkowski
  51. Witold Zalewski
  52. Andrzej Żywiec
     


 liczba odsłon strony: 2 024 
Logo Samorządu Gliwice

Urząd Miejski w Gliwicach, 44-100 Gliwice ul. Zwycięstwa 21

Biuro Obsługi Interesantów tel. 32 231 30 41, faks 32 231 27 25

boi@um.gliwice.pl

Identyfikator Podziału Terytorialnego TERYT - 24 66 01 1

Logo systemu SEKAP 

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Urzędu Miejskiego w Gliwicach

www.sekap.pl

Logo systemu EPUAP