ZA.271.90.2020
Gliwice,
10-12-2020 r.
Dotyczy:
Przebudowa kładki dla pieszych w rejonie ul. Słowackiego i Dolnej Wsi
Odpowiedź na zapytania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 z późn. zm.), w związku ze złożonym zapytaniem do treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia w imieniu Zamawiającego udzielam następujących wyjaśnień:
Pytanie nr 4:
Czy Zamawiający dopuszcza zmianę sposobu posadowienia obiektu budowlanego?
Odpowiedź:
Zamawiający nie dopuszcza zmiany sposobu posadowienia obiektu budowlanego.
Pytanie nr 5:
Czy Zamawiający dopuszcza zastosowanie kostki z odzysku do wykonania nawierzchni na chodnikach istniejących i projektowanych?
Odpowiedź:
Zamawiający nie dopuszcza zastosowania kostki z odzysku do wykonania nawierzchni na chodnikach istniejących i projektowanych.
Pytanie nr 6:
Czy Zamawiający przewiduje wykonanie próbnych obciążeń pali? Jeżeli tak to w jakiej liczbie i w jakim zakresie?
Odpowiedź:
Zamawiający nie przewiduje wykonania próbnych obciążeń pali.
Pytanie nr 7:
Czy Zamawiający wyrazi zgodę na dostosowanie podpór istniejącej kładki w celu wykorzystania ich jako podpór rozwiązania docelowego?
Odpowiedź:
Zamawiający nie wyraża zgody na dostosowanie podpór istniejącej kładki w celu wykorzystania ich jako podpór rozwiązania docelowego.
Pytanie nr 8:
Czy w związku z tym, że należy zachować dostęp dla osób niepełnosprawnych podczas trwania inwestycji oznacza, że należy wykonać tymczasową kładkę dla pieszych na czas trwania prac budowlanych, a jeśli tak, to w której pozycji kosztorysowej należy to uwzględnić?
Odpowiedź:
Zamawiający nie wymaga zachowania dostępu dla osób niepełnosprawnych podczas trwania inwestycji jak również nie przewiduje wykonania jakiejkolwiek konstrukcji tymczasowej na czas trwania prac budowlanych. Wykonawca w ramach prowadzonych robót zobowiązany jest do wykonania i uzgodnienia z odpowiednimi służbami projektu organizacji ruchu zastępczego na czas realizacji inwestycji.
Natomiast zgodnie z opisem zawartym w dokumentacji projektowej Zamawiający wymaga, aby kładka oraz cały teren objęty zadaniem był dostępny dla osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Pytanie nr 9:
Projekt wykonawczy zakłada wykonanie płyty przęsła kładki jako wyrób kompozytowy z żywicy syntetycznej i włókien szklanych. Czy istnieje możliwość zastosowania innego typu konstrukcji, która będzie spełniała wymagania co do nośności?
Odpowiedź:
Uzgodniony i zatwierdzony projekt nie przewiduje możliwości zastosowania innego typu konstrukcji płyty przęsła kładki.
Pytanie nr 10:
Wykonawca prosi o informację jakie materiały z rozbiórki należy przekazać Zamawiającemu (tj. zdemontowane linie kablowe, skorodowane elementy stalowe z konstrukcji kładki, balustrady stalowe itp.) wraz z podaniem miejsca dostarczenia.
Odpowiedź:
Zgodnie § 3 ust. 2 pkt 17) wzoru umowy, Wykonawca jest zobowiązany do zabezpieczenia złomu z demontażu, przewiezienia komisyjnego złomu do punktu skupu (wraz z jego załadunkiem i wyładunkiem) i niezwłocznego przekazania Zamawiającemu stosownego dokumentu potwierdzającego odbiór złomu przez skup złomu w celu wystawienia faktury przez Zamawiającego na odbiorcę złomu.
Z poważaniem
Jolanta Górecka-Wróbel
Naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych
Kopia aa.
ul. Zwycięstwa 21
44-100 Gliwice
tel. +48 32 231 30 41
fax +48 32 231 27 25
boi@um.gliwice.pl