Czy zatem zwiększona ilość pojazdów np. do zadania 1,2,4,5, służy temu aby Wykonawca posiadał zapasowe pojazdy? Dlaczego zatem w zadaniach 3,67,8 i 9 nie ma pojazdów zapasowych. Czy w zadaniu 6 jest odpowiednia ilość pojazdów w stosunku do przewożonych dzieci ? liczba miejsc wg zapotrzebowania
zadanie liczba dzieci liczba pojazdów ilość miejsc łączna ilość miejsc 1 7 2 24 48 2 13 2 24 48 3 124 6 24 144 4 28 2 24 48 5 24 2 24 48 6 75 2 24 48 7 27 2 24 48 8 30 2 24 48 9 46 1 59 59
Odpowiedź: Do realizacji przedmiotu umowy, Wykonawca zapewni niezbędną liczbę pojazdów dostosowaną do liczby uczniów uprawnionych do dowozu oraz ich rozkładu zajęć - ostateczna liczba uczniów może ulec zmianie w odniesieniu do zadania nr 6 – Zamawiający wskazał orientacyjną liczbę dzieci na poziomie 35.
Pytanie nr 2: Zwracam się z wnioskiem o zmianą zapisu w SIWZ. Wykonawca ma zabezpieczyć taką ilość pojazdów wraz z personelem, aby mógł przewieźć następującą ilość osób odpowiednio, zadanie : 1 zadanie– 7 osób bez obsługi, na miejscach siedzących, 2 zadanie - 13 osób bez obsługi, na miejscach siedzących, 3 zadanie -124 osób bez obsługi, na miejscach siedzących, 4 zadanie -28 osób bez obsługi, na miejscach siedzących, 5 zadanie -24 osób bez obsługi, na miejscach siedzących, 6 zadanie -75 osób bez obsługi, na miejscach siedzących, 7 zadanie -27 osób bez obsługi, na miejscach siedzących, 8 zadanie -30 osób bez obsługi, na miejscach siedzących, 9 zadanie - 46 osób bez obsługi, na miejscach siedzących,
Ewentualnie proszę o doprecyzowanie ile osób będzie korzystało z wózków inwalidzkich w zadaniu 1 i 2 wtedy zmieniony zapis w SIWZ mógłby wyglądać 1 zadanie– 7 osób bez obsługi, na miejscach siedzących, w tym 1 osoba korzystająca z wózka inwalidzkiego 2 zadanie - 13 osób bez obsługi, na miejscach siedzących, w tym 1 osoba korzystająca z wózka inwalidzkiego
aktualnym stanie rzeczy nie są należycie zabezpieczone przewozy osobowe dla zadania 6, a dodatkowo taki zapis powoduje i konieczność świadczenia przewozu np. w przypadku zadania 1, 2,3,4,5,6,7,8 zbyt dużą ilością osób personelu niż w ramach zaproponowanego zapisu. Z pewnością zmian wpłynie na obniżenie kosztów przez Wykonawców.
Odpowiedź: Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę zapisów SWZ. W chwili obecnej nie ma możliwości doprecyzowania ile osób będzie korzystało z wózków inwalidzkich w zadaniu nr 1 i 2 (wnioski na dowóz spływają cały rok i w każdej chwili ilość dzieci może ulec zmianie, zarówno może się zwiększyć jak i zmniejszyć).
W odniesieniu do zadania nr 6 Zamawiający wskazał orientacyjną liczbę dzieci na poziomie 35.
Pytanie nr 3: O ile jest to możliwe proszę o przedstawienie dla każdego zadania trasy przejazdu pojazdów lub przedstawienia dziennej ilości kilometrów dla każdego zadania. Ewentualnie oszacowanie tej ilości kilometrów. Zamawiający powinien udostępnić Wykonawcom wszelkie informacje służące do prawidłowego oszacowania kosztów. Zamawiający mógłby podać szacowana ilość kilometrów w oparciu o aktualne dane jeśli aktualne dowozy są identyczne z zaplanowanymi.
Odpowiedź: Dowozy dzieci i uczniów do szkół i placówek oświatowych które realizuje Miasto Gliwice nie są organizowane na trasy, oferta cenowa powinna zostać sformułowana z wartością na dowóz „za dziecko”. Nie ma możliwości przedstawienia dziennej ilości kilometrów. Na dzień przygotowywania zamówienia publicznego na dowóz nie jest znana liczba dzieci a co za tym idzie nie są znane adresy zamieszkania z których będą musiały być realizowane dowozy. Wnioski na dowóz spływają cały rok i w każdej chwili ilość dzieci może ulec zmianie, zarówno może się zwiększyć jak i zmniejszyć.
Pytanie nr 4: Pytanie czy zapis o posiadaniu doświadczenia dotyczy każdego z zadań osobno? Czy Wykonawca składający np. ofertę na dwa zadania musi wykazać się doświadczeniem o sumie minimum 2 zadania *2usługi o wartości 30000,00 czy też może wykazać się jedną usługą o wartości 120 000zł Określenie warunku: Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej dwie (2) usługi, polegające na przewozie dzieci/uczniów, o wartości nie mniejszej niż 30 000 zł (brutto) każda.
Odpowiedź: Zapis o posiadaniu doświadczenia nie dotyczy każdego z zadań osobno. Jeżeli Wykonawca składa ofertę na dwa zadania wystarczy aby przedstawił iż wykonał co najmniej dwie usługi polegające na przewozie dzieci/uczniów, o wartości nie mniejszej niż 30 000 zł (brutto) każda w okresie ostatnich trzech lat.
Pytanie nr 5: W opisie przedmiotu zamówienia jest zapis: W odniesieniu do realizacji Zadania nr 2 wszystkie miejsca siedzące, przystosowane do przewozu osób na wózkach inwalidzkich, Proszę o potwierdzenie, ze oczekujecie Państwo pojazdu 24 osobowego z przystosowaniem do przewozu 24 osób niepełnosprawnych? Literalnie jest to trochę niedorzeczne, gdyż wydaje się, ze kierowca lub opieka muszą być jednak osobami pełnosprawnymi. Z drugiej strony nie spotkałem się z pojazdami, które mają 22 miejsca – wszystkie przystosowane do przewozu osób na wózkach. Proszę o przeanalizowanie tego zapisu. Ewentualnie wskazanie jak zawnioskowałem wcześniej o zapis precyzujący liczbę pasażerów do każdego zadania
Odpowiedź: Do realizacji przedmiotu umowy, Wykonawca zapewni: 1. niezbędną liczbę pojazdów dostosowaną do liczby uczniów uprawnionych do dowozu oraz ich rozkładu zajęć - ostateczna liczba uczniów może ulec zmianie, 2. pojazdy własne lub pojazdy do których posiada inny tytuł prawny, 3. dla Zadań od nr 1 do nr 8 - pojazdy samochodowe: do 24 miejsc siedzących. Zamawiający nie dopuszcza miejsc stojących w pojazdach. W zadaniu nr 2 (dowóz dzieci na wózkach – Zamawiający w tym zadaniu nie przewiduje możliwości przewożenia dzieci nie korzystających z wózków), Zamawiający w SWZ oraz Szczegółowym opisie przedmiotu przedmiotu zamówienia przedstawia wymagania dotyczące warunków przewozu dzieci i uczniów oraz konieczności zapewnienia kierowcy ze wskazaniem jakie powinien mieć uprawnienia oraz jakie są oczekiwane wymagania względem niego, a także zapewnienia opiekuna wraz z jego obowiązkami.