Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gliwicach

Arena Gliwice w nocy
Węzeł Sośnica o zmierzchu
Stare Miasto z lotu ptaka
Arena Gliwice w dzień
Radiostacja na tle miasta
Strona Głowna / Rada Miasta / Rada Miejska w Gliwicach kadencja 1990-1994 / Komisje Rady Miejskiej kadencja 1990-1994

Komisje Rady Miejskiej kadencja 1990-1994

Paragraf 
  Podstawy prawne

Komisje Rady Miejskiej


Komisja Rewizyjna powołana uchwałą Nr XXII/275/91 z 20 listopada 1991 r. z późn. zm.

  1. Andrzej Głuszczyszyn (wykreślony ze składu Komisji z dniem 18 lutego 1993 r.)
  2. Władysław Sobczyk (wykreślony ze składu Komisji z 11 lutego 1993 r.; powołany w skład Komisji z dniem 18 lutego 1993 r.; wykreślony ze składu Komisji  z dniem 18 listopada 1993 r.)
  3. Andrzej Żywiec (wykreślony ze składu Komisji z dniem 11 lutego 1993 r.)
  4. Janusz Witkowicki (wykreślony ze składu Komisji z dniem 11 lutego 1993 r.)
  5. Tadeusz Szpin (wykreślony ze składu Komisji z dnia 11 lutego 1993 r.; powołany w skład Komisji z dniem 18 lutego 1993 r.)
  6. Henryk Barczyk (powołany w skład Komisji z dniem 18 lutego 1993 r.)
  7. Marian Gawol (powołany w skład Komisji z dniem 18 lutego 1993 r.; wykreślony ze składu Komisji z dniem 24 czerwca 1993 r.)
  8. Piotr Popiel (powołany w skład Komisji z dniem 18 lutego 1993 r.; odwołany ze składu Komisji z dniem 3 lutego 1994 r.)
  9. Ryszard Zadorożny (powołany w skład Komisji z dniem 18 lutego 1993 r.)
  10. Antoni Oktawiec (powołany w skład Komisji z dniem 18 listopada 1993 r.)
  11. Ewa Kubica (powołana w skład Komisji z dniem 9 grudnia 1993 r.)
  12. Małgorzata Jamrożek (powołana w skład Komisji z dniem 29 grudnia 1993 r.)
  13. Grażyna Magiera (powołania w skład Komisji z dniem 3 lutego 1994 r.)


Komisja Budżetu i Finansów

  1. Zbigniew Pańczyk
  2. Ewa Zabuga
  3. Jan Kaźmierczak (wykreślony ze składu Komisji z dniem 24 czerwca 1993 r.)
  4. Witold Zalewski
  5. Marian Maciejczyk
  6. Andrzej Gałażewski (wykreślony ze składu Komisji z dniem 29 października 1992 r.; powołany w skład Komisji z dniem 18 listopada 1992 r.)
  7. Stanisław Waluś (wykreślony ze składu Komisji z dniem 24 czerwca 1993 r.)
  8. Grażyna Magiera
  9. Janusz Witkowicki
  10. Piotr Sarré
  11. Małgorzata Makulska
  12. Zygmunt Frankiewicz
  13. Aleksander Chłopek
  14. Baryń-Pieczyrak Gabriela (powołana w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.; wykreślona ze składu Komisji z dniem 24 listopada 1992 r.)
  15. Malik Adam (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  16. Antoni Oktawiec (powołany w skład Komisji z dniem 18 listopada 1992 r.)
  17. Andrzej Żywiec (powołany w skład Komisji  z dniem 18 marca 1993 r.)
  18. Ewa Kubica (powołana w skład Komisji z dniem 29 kwietnia 1993 r.)
  19. Wacław Mauberg (powołany w skład Komisji z dniem 5 maja 1993 r.)
  20. Władysław Sobczyk (powołany w skład Komisji z dniem 18 listopada 1993 r.)


Komisja Gospodarki Przestrzennej i Ochrony Środowiska

  1. Adam Turkiewicz
  2. Marian Gawol
  3. Marek Gachowski
  4. Janusz Moszyński
  5. Andrzej Gałażewski (wykreślony ze składu Komisji z dniem 29 padziernika 1992 r.; powołany w skład Komisji z dniem 18 listopada 1992 r.)
  6. Dorota Olszewska (wykreślona ze składu Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  7. Lucjan Marek
  8. Andrzej Tomal
  9. Tadeusz Grabowiecki (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  10. Zygmunt Frankiewicz (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.; wykreślony ze składu Komisji z dniem 10 marca 1994 r.)
  11. Wincenty Zydroń (powołany w skład Komisji z dniem 18 listopada 1992 r.)
  12. Antoni Oktawiec (powołany w skład Komisji z dniem 18 listopada 1992 r.)
  13. Andrzej Głuszczyszyn (powołany w skład Komisji z dniem 4 marca 1993 r.)
  14. Henryk Małysz - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  15. Andrzej Karasiński - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  16. Joanna Rzeszowska-Wolny - członek spoza Rady (powołana w skład Komisji z dniem 11 lutego 1993 r.)


Komisja Gospodarki Komunalnej i Rynku

  1. Marian Gawol
  2. Wiesław Harlender
  3. Jan Wiśniewski
  4. Tadeusz Szpin
  5. Andrzej Gillner
  6. Małgorzata Makulska (wykreślona ze składu Komisji z dniem 30 września 1993 r.)
  7. Zygmunt Partyka
  8. Zygmunt Frankiewicz (wykreślony ze składu Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  9. Marian Maciejczyk
  10. Andrzej Tomal
  11. Grażyna Magiera (wykreślona ze składu Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  12. Adam Malik
  13. Ryszard Zadorożny (powołany w skład Komisji z dniem 17 września 1992 r.)
  14. Joachim Kieslich (powołany w skład Komisji z dniem 12 listopada 1992 r.; wykreślony ze składu Komisji z dniem 8 marca 1993 r.; powołany w skład Komisji z dniem 24 czerwca 1993 r.)
  15. Ewa Kubica (powołana w skład Komisji z dniem 29 kwietnia 1993 r.)
  16. Stanisław Waluś (powołany w skład Komisji z dniem 24 czerwca 1993 r.; wykreślony ze składu Komisji z dniem 30 września 1993 r.)
  17. Władysław Sobczyk (powołany w skład Komisji z dniem 18 listopada 1993 r.)
  18. Bernard Okoń - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  19. Wiktor Sudoł - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  20. Maciej Marzec - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  21. Władysław Wolak - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 10 marca 1994 r.)
  22. Mieczysław Szeja - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 10 marca 1994 r.)


Komisja Zdrowia i Opieki Społecznej

  1. Andrzej Żywiec
  2. Janusz Szymanowski (wykreślony ze składu Komisji z dniem 12 października 1992 r.; powołany w skład Komisji z dniem 18 listopada 1992 r.)
  3. Grażyna Koziarz-Masłyk
  4. Ludwika Gadomska
  5. Wacław Dąbrowski
  6. Adam Gorszanów
  7. Piotr Popiel
  8. Bogusław Choina
  9. Joachim Fulczyk
  10. Krzysztof Rytwiński
  11. Wacław Harlender (powołany w skład Komisji z dniem 12 listopada 1992 r.)
  12. Marek Panek (powołany w skład Komisji z dniem 18 listopada 1992 r.)
  13. Władysław Panicz (powołany w skład Komisji z dniem 18 listopada 1992 r.)
  14. Józefa Simków (powołana w skład Komisji z dniem 18 listopada 1992 r.)
  15. Adam Wędrychowicz (powołany w skład Komisji z dniem 18 listopada 1992 r.)
  16. Ewa Bojarska (powołana w skład Komisji z dniem 19 października 1993 r.)
  17. Henryk Barczyk (powołany w skład Komisji z dniem 19 października 1993 r.)
  18. Władysław Kostrzewski - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  19. Jerzy Otto - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  20. Andrzej May-Majewski - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  21. Brygida Niemiec - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  22. Jadwiga Kurpisz - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)


Komisja Kultury, Oświaty, Sportu i Rekreacji

  1. Adam Turkiewicz
  2. Henryk Barczyk
  3. Aleksander Chłopek
  4. Ewa Zabuga
  5. Zygmunt Partyka
  6. Dorota Olszewska
  7. Adam Gorszanów
  8. Piotr Popiel
  9. Andrzej Głuszczyszyn
  10. Roman Kacperski
  11. Tadeusz Grabowiecki (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  12. Jan Ballarin (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  13. Witold Zajączkowski (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  14. Artur Waluś (powołany w skład Komisji z dniem 29 grudnia 1992 r.)
  15. Krzysztof Czapla - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  16. Edward Mazur - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  17. Andrzej Pańczyszyn - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  18. Tomasz Semerga - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)


Komisja Praworządności i Porządku Publicznego

  1. Wacław Dąbrowski
  2. Ewa Bojarska
  3. Joachim Kieslich
  4. Lucjan Marek
  5. Stanisław Waluś
  6. Małgorzata Jamrożek
  7. Gabriela Baryń-Pieczyrak (wykreślona ze składu Komisji z dniem 24 października 1992 r.; powołana w skład Komisji z dniem 18 listopada 1992 r.)
  8. Janusz Moszynski
  9. Krzysztof Rytwiński
  10. Kubica Ewa (powołana w skład Komisji z dniem 12 listopada 1992 r.; wykreślona ze składu Komisji z dniem 29 kwietnia 1993 r.)
  11. Artur Waluś (powołany w skład Komisji z dniem 11 lutego 1993 r.)
  12. Zbigniew Grzyb - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  13. Andrzej Wołoszyn - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  14. Krzysztof Ryguła - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.; odwołany ze składu Komisji z dniem 12 listopada 1992 r.)
  15. Krzysztof Malinowiski - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 11 grudnia 1991 r.)
  16. Cieliński Marek - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 25 marca 1992 r.)
  17. Szołomicki Zbigniew - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 25 marca 1992 r.)


Skład Komisji wynikający z uchwały Nr IX/39/90 z 19 września 1990 r. z póź. zm.:


Komisja ds. Rozwoju Miasta

  1. Zbigniew Pańczyk
  2. Zygmunt Frankiewicz
  3. Kubica Ewa
  4. Kaźmierczak Jan
  5. Adam Turkiewicz
  6. Marian Gawol
  7. Janusz Witkowicki
  8. Adam Malik
  9. Tadeusz Grabowiecki
  10. Ewa Bojarska (wykreślona ze składu Komisji z dniem 28 czerwca 1991 r.)
  11. Grażyna Magiera
  12. Bogusław Choina
  13. Marek Gachowski (powołany w skład Komisji z dniem 3 października 1990 r.)
  14. Marzec Paweł - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 20 czerwca 1991 r.)
  15. Małysz Henryk - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 2 października 1991 r.)


Komisja ds. Mienia Komunalnego

  1. Adam Gorszanów (wykreślony ze składu Komisji z dniem 3 kwietnia 1991 r.)
  2. Wiesław Harlender
  3. Adam Malik
  4. Jan Wiśniewski
  5. Janusz Witkowicki
  6. Ewa Zabuga
  7. Ryszard Zadorożny
  8. Władysław Jerzy Sobczyk
  9. Andrzej Gillner
  10. Bernard Okoń - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 24 kwietnia 1991 r.)


Komisja ds. Rynku

  1. Gillner Andrzej (wykreślony ze składu Komisji z dniem 2 października 1991 r.)
  2. Grażyna Magiera
  3. Piotr Sarré
  4. Władysław Jerzy Sobczyk
  5. Szpin Tadeusz
  6. Andrzej Tomal
  7. Ryszard Zadorożny
  8. Zygmunt Partyka
  9. Andrzej Głuszczyszyn
  10. Wiktor Sudoł - członek spoza Rady


Komisja ds. Ochrony Środowiska

  1. Gabriela Baryń-Pieczyrak
  2. Marian Gawol
  3. Jan Kaźmierczak
  4. Lucjan Marek
  5. Dorota Olszewska
  6. Krzysztof Rytwiński
  7. Piotr Sarré (wykreślony ze składu Komisji z dniem 3 kwietnia 1991 r.)
  8. Adam Turkiewicz
  9. Andrzej Żywiec
  10. Andrzek Karasiński - członek spoza Rady (powołany w sklad Komisji z dniem 17 października 1990 r.)
  11. Piotr Poborski - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z diem 17 października 1990 r.)
  12. Zbigniew Lubowski - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 19 grudnia 1990 r.)


Komisja ds. Kultury, Oświaty i Rekreacji

  1. Jan Ballarin
  2. Henryk Barczyk
  3. Ludwika Gadomska
  4. Adam Gorszanów
  5. Roman Kacperski
  6. Dorota Olszewska
  7. Piotr Popiel
  8. Ewa Zabuga
  9. Tadeusz Grabowiecki
  10. Witold Zajączkowski
  11. Andrzej  Głuszczyszyn
  12. Aleksander Chłopek
  13. Andrzej Pańczyszyn - członek spoza Rady
  14. Krzysztof Łysogórski - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 21 listopada 1990 r.)
  15. Tomasz Grochowski  - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 21 listopada 1990 r.)
  16. Jan Langer - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem z 21 listopada 1990 r.)
  17. Ewa Strzelczyk - członek spoza Rady (powołana w skład Komisji z dniem 21 listopada 1990 r.)
  18. Tomasz Semerga - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 21 listopada 1990 r.)
  19. Edward Mazur - członek spoza Rady (powołany w skład Komisji z dniem 21 listopada 1990 r.)


Komisja ds. Zdrowia i Opieki Społecznej

  1. Bogusław Choina
  2. Joachim Fulczyk
  3. Ludwika Gadomska
  4. Piotr  Popiel
  5. Janusz Szymanowski
  6. Andrzej Żywiec
  7. Wacław  Dąbrowski
  8. Krzysztof Rytwiński (wykreślony ze składu Komisji z dniem 3 kwietnia 1991 r.)
  9. Władysław Kostrzewski - członek spoza Rady
  10. Jerzy Otto - członek spoza Rady
  11. Andrzej May-Majewski - członek spoza Rady
  12. Brygida Niemiec - członek spoza Rady (powołana z dniem 24 kwietnia 1991 r.)
  13. Jadwiga Kurpisz - członek spoza Rady (powołana z dniem 24 kwietnia 1991 r.)


Komisja ds. Praworządności i Porządku Publicznego

  1. Gabriela Baryń-Pieczyrak
  2. Ewa Bojarska
  3. Bogusław Choina (wykreślony ze składu Komisji z dniem 28 czerwca 1991 r.)
  4. Małgorzata Jamrożek
  5. Joachim Kieslich
  6. Lucjan Marek
  7. Andrzej Tomal
  8. Stanisław Waluś
  9. Andrzej Żywiec
  10. Zygmunt Partyka
  11. Andrzej Wołoszyn - członek spoza Rady
  12. Jan Oszczypała - członek spoza Rady
  13. Zbigniew Grzyb - członek spoza Rady
  14. Krzysztof Malinowski - członek spoza Rady


Komisja Rewizyjna powołana uchwałą Nr XV/132/91 z dnia 27 lutego 1991 r.

  1. Stanisław Waluś - Przewodniczący
  2. Ewa Bojarska
  3. Bogusław Choina
  4. Małgorzata Jamrożek
  5. Piotr Sarré
Metryczka informacji
Podmiot udostępniający informacjęUrząd Miejski w Gliwicach
Informację wytworzył lub odpowiada za treśćBarbara Chodaczek-Sagan
Data wytworzenia informacji2020-11-06 08:28:08
Informację wprowadził do BIPNatalia Czernik
Data udostępnienia informacji w BIP2020-11-09 14:00:52
Dokonano anonimizacjiNIE
Rejestr zmian dokumentu
Lp.Typ operacjiImię i nazwiskoData operacji
1Zmiany w dokumencieNatalia Czernik17-12-2020 12:17:49
2Zmiany w dokumencieNatalia Czernik17-12-2020 12:17:49
3Zmiana statusu dokumentuNatalia Czernik09-11-2020 14:00:52
4Zmiany w dokumencieNatalia Czernik09-11-2020 14:00:52
5Utworzenie dokumentuNatalia Czernik06-11-2020 08:28:08