Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Gliwicach

Arena Gliwice w nocy
Węzeł Sośnica o zmierzchu
Stare Miasto z lotu ptaka
Arena Gliwice w dzień
Radiostacja na tle miasta
Strona Głowna / Rejestracja pojazdów - e-rezerwacja wizyt

Rejestracja pojazdów - e-rezerwacja wizyt

UWAGA! W dniach od 12 do 23 kwietnia 2021 r. Referat Rejestracji Pojazdów przy ul. Zwycięstwa 21 będzie obsługiwał:

  • osoby, które zgłoszą się po odbiór stałego dowodu rejestracyjnego - obsługa wg kolejki
  • osoby, którym w dniach od 2 do 16 kwietnia 2021 r. został anulowany lub przesunięty termin wizyty - obsługa wg terminów i godzin ustalonych przez pracowników Wydziału Komunikacji

Uwaga: Realizacja wizyty uwarunkowana jest okazaniem kodu wygenerowanego podczas pierwotnej rezerwacji wizyty.

Odbiór stałego dowodu rejestracyjnego w Referacie Rejestracji Pojazdów przy ul. Zwycięstwa 21 odbywa się bez konieczności rezerwacji wizyt, obsługa wg kolejki, wejście przy bankomacie. Osoby, które zarezerwowały wizytę w tym celu, zapraszamy w dogodnym terminie.
Jeżeli ktoś z Państwa chciałby zarejestrować pojazd fabrycznie nowy lub sprowadzony z zagranicy i nie może czekać na nowy termin wizyty, istnieje możliwość załatwienia sprawy w filii Wydziału Komunikacji przy ul. Jasnej 31, obsługa wg kolejki.

Zachęcamy do załatwiania spraw za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej ePUAP ,operatora pocztowego lub Biura Podawczego Urzędu Miejskiego w Gliwicach – wejście od strony ul. Wyszyńskiego.
Klienci, którzy zakupili pojazd już zarejestrowany w kraju proszeni są o przesłanie drogą elektroniczną lub pocztą tradycyjną lub złożenie w Biurze Podawczym zawiadomienia o nabyciu pojazdu wraz z kopią dowodu zakupu (https://bip.gliwice.eu/zawiadomienie-o-nabyciu-pojazdu). Złożenie zawiadomienia w terminie 30 dni od dnia zakupu pojazdu pozwoli uniknąć kary pieniężnej, a rejestracji pojazdu można dokonać w późniejszym terminie.
Zachęcamy do śledzenia informacji na innych stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Gliwicach: https://rezerwacjakm.gliwice.eu, https://gliwice.eu

Urząd Miejski w Gliwicach wprowadza usprawnienia do systemu elektronicznej rezerwacji wizyt w Referacie Rejestracji Pojazdów, działającego pod adresem rezerwacjakm.gliwice.eu. Od 5 kwietnia nowe rozwiązania będą dostępne dla klientów referatu w filii UM przy ul. Jasnej 31A, a od 12 kwietnia – dla mieszkańców rejestrujących pojazdy w głównej siedzibie magistratu przy ul. Zwycięstwa 21. Dzięki zmianom w systemie zostanie wykluczona możliwość rezerwowania dowolnej liczby miejsc na dany termin.

Nowy system elektronicznej rezerwacji wizyt w Referacie Rejestracji Pojazdów wprowadzi konieczność podania przez zainteresowanego numeru telefonu i adresu e-mail. Klient będzie mógł wybrać tylko jeden termin wizyty w danym dniu, a próba zarezerwowania drugiego terminu będzie blokowana na podstawie numeru telefonu i e-maila. Po wskazaniu terminu i jego zatwierdzeniu, na stronie internetowej u klienta wyświetli się komunikat o dokonanej rezerwacji, pojawi się też specjalny kod i informacja o wysłaniu na podany wcześniej e-mail korespondencji z linkiem potwierdzającym wraz z wygenerowanym kodem. Jeżeli w ciągu godziny klient nie potwierdzi rezerwacji, ta zostanie anulowana. Warto pamiętać, że w przypadku osób, które będą musiały ponownie zgłosić się do Wydziału Komunikacji, rezerwacji wizyty dokona pracownik wydziału podczas obsługi.

Dokonanie rezerwacji internetowej do Rejestracji Pojazdów jest bezpłatne. Urząd nie pobierał i nie pobiera opłat od tej czynności.

Metryczka informacji
Podmiot udostępniający informacjęUrząd Miejski w Gliwicach
Informację wytworzył lub odpowiada za treśćIzabela Kowynia
Data wytworzenia informacji2021-03-15 07:47:52
Informację wprowadził do BIPTomasz Bartel
Data udostępnienia informacji w BIP2021-03-15 07:49:34
Dokonano anonimizacjiNIE
Rejestr zmian dokumentu
Lp.Typ operacjiImię i nazwiskoData operacji
1Komunikat o obsłudze w Referacie Rejestracji Pojazdów od 12 do 23 kwietnia 2021 r.Tomasz Bartel09-04-2021 14:33:24
2Komunikat o nieczynnym Referacie Rejestracji Pojazdow przy ul.Zwycięstwa od 6 do 9 kwietnia br.Tomasz Bartel06-04-2021 08:58:57
3Informacja o ograniczeniach w przyjmowaniu osóbTomasz Bartel02-04-2021 08:15:04
4Zmiana statusu dokumentuTomasz Bartel15-03-2021 07:49:34
5Utworzenie dokumentuTomasz Bartel15-03-2021 07:47:52